Profesionální fotografická technika

Cambo ACTUS - nová dimenze technických kamer

Akustický signál nabití 2014-05-27 06:06:39
Nová koncepce technických kamer, která využívá tělo digitální kamery jak DSLR tak nyní i " mirrorless " typů SONY Alfa 7
 

    CAMBO přichází na trh s novou koncepcí technické kamery, založené na myšlence kombinace digitálního těla a libovolného objektivu, instalovaných na standardách kardanové technické kamery. Hlavním rysem je výrazné konstrukční zjednodušení při zachování veškerých předností tohoto typu technických kamer.

      Jsou tak umožněny posuvy ( vertikální i horizontální ) u obou standard, náklony standard ( s ohledem na použití širokoúhlých objektivů ). Je možná i rotace přední standardy, posuvy po nosné tyči ( typu ARCA ) jsou samozřejmostí spolu s přesným ostřením. Objektivy jsou montovány na samostatných deskách, momentálně jsou k dispozici s bajonety Hasselblad C, Mamiya RZ/RB, Leica R, jakož i závit M39 ( Leica ) a otvor pro závěrku COPAL 0.

     Pro upevnění kamer na zadní standardě existují kromě bajonetu SONY také varianty pro těla Canon EOS, Nikon F, Fuji X a Micro 4/3. Orientaci snímku lze měnit natočením těla kamery na zadní standardě.

     Kamera tohoto typu umožňuje kromě běžných korekcí sbíhavých linií a kontroly hloubky ostrosti i pořizování panoramatických snímků příčným přesuvem zadní standardy. Kamera vyniká minimální hnotností ( cca 1000 g ) a skutečně miniaturními rozměry ( 15 x 17 x 10 cm ). To z ní dělá velmi účinný nástroj pro řadu aplikací technického typu s vysokou kreativitou za minimální náklady.